Festyn w Rodzinnych Ogrodach Działkowych Rybnica

Festyn w Rodzinnych Ogrodach Działkowych Rybnica.

Projekt „Kolorowe lato we Włocławku i na działkach Rybnica” adresowany dla osób niepełnosprawnych Włocławskiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych „Eurointegracja” oraz dla działkowców i społeczności miasta Włocławek. Dzięki grantowi programu TESCO „Decydujesz, pomagamy” odbył się 25 sierpnia 2018r.

Był to wspaniały atrakcyjny – festyn w Ogrodach Rodzinnych Rybnica z programem dostosowanym do możliwości wszystkich uczestników, aby mogli przez chwilę zapomnieć o trudach pokonywania codziennej bariery różnych sytuacji, a tym samym normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Miłym gościem, który nas odwiedził był Prezydent Miasta Włocławek Pan dr Marek Wojtkowski, oraz Prezes działek Pan Zdzisław Drzewiecki.

Be Active – Bądź aktywny i prowadź zdrowy styl życia – te hasła dominowały na naszym festynie. Zachęcaliśmy do brania udziału w zajęciach sportowych, w konkursach, grach, śpiewie, tańcach. Najważniejsze, że było to spotkanie poza domem, zmierzenia się ze swoją sprawnością i upewnienia się w swoich umiejętnościach i możliwościach tak fizycznych, ruchowych, jak i intelektualnych. To spotkanie dało wielu starszym osobom poczucie, że jest się potrzebnym, przydatnym, i że można drugiemu człowiekowi pomóc. I tak Stowarzyszenie „Starówka”, która była gościem naszego festynu dała świetny popis swoich biesiadnych piosenek. Dziękujemy im za to.

Dziękujemy wszystkim osobom ze stowarzyszenia i społeczności lokalnej za udział w projekcie, i za to, że mogliśmy świetnie się bawić, integrować i przeżywać wzniosłe chwile.

Dziękujemy Zarządowi Działek Rybnica za umożliwienie zorganizowania festynu na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych Rybnica Włocławek.

Zarząd WSN „Eurointegracja”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *