Kiermasz Wielkanocny połączony z loteria fantową w „Eurointegracji”

W siedzibie stowarzyszenia „Eurointegracja” we Włocławku odbył się kiermasz wielkanocny. Nasi odwiedzający kiermasz mieli okazję wybierać – kupować spośród bogatej oferty stroików, koszyczków i różnego rodzaju jaj wielkanocnych. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na cele statutowe Stowarzyszenia.
Oto kilka zdjęć prezentowanych przez „Eurointegrację”

ŚWIĘTO PĄCZKĄ – Tłusty czwartek uczciła „Eurointegracja”

Przez cały prawie dzień świetlica stowarzyszenia gościła 62 osoby, które nie oparły się pokusie zjadając przepysznego, pachnącego pączka.
Zdradzę, iż pączki były z Cukierni Bohdana Wrześniewskiego.
Pączki te wygrały w plebiscycie „Najlepsze Pączki we Włocławku”

Był sobie pączek, co nie miał rączek i okrąglutki był jak miesiączek.
Miał lukrowaną złocistą skórkę, a w środku dziurkę na konfiturę.
Wszyscy go lubią – starsi i dzieci. Na jego widok, aż ślinka leci.
Lecz co naprawdę pączki są warte,
to przede wszystkim wie tłusty czwartek.

Jak się oprzeć tej pokusie, gdy tak pachną te pączusie!
Tłusty Czwartek – miłego łasuchowania!

PROJEKT „Nowa Perspektywa”

Projekt FINANSOWANY przez FUNDACJĘ „ANWIL dla Włocławka”

Kontynuacja zadań

rozwijanie swojego talentu, pasji i zainteresowań  florystyka, rękodzielnictwo, makijażystka (Make-up bez tajemnic”) –   „Eurointegracja” działa w myśl idei, że każdy talent i każda pasja zasługują na to, by rozwijać je i pielęgnować. Pragniemy wspierać realizację pomysłów ukierunkowanych na szeroko pojęty rozwój.

W dalszym ciągu prowadzimy zajęcia  warsztatowe   styczeń- luty 2021 w siedzibie Stowarzyszenia „Eurointegracja” dla 20 osób. ( po 5 osób na zajęciach).

Prace wykonane na zajęciach warsztatowych będą eksponowane  na Pikniku Międzypokoleniowym – Walentynki pn. „SERCA DWA”  26.02.2021r.

Najlepsze prace będą nagrodzone.

Kilka ostatnich zdjęć z warsztatów florystycznych, rękodzielniczych

Kilka ostatnich zdjęć z warsztatów Makijażu „Make – up bez tajemnic”

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Drodzy Społecznicy,

to już pewne, że zostaliście Laureatami Konkursu fotograficznego pn. Wolontariat w NGO.
Serdecznie gratulujemy i życzymy wiele ciekawych inicjatyw w Nowym 2021 Roku. Życzymy Wam byście zawsze czuli się docenieni, gdyż Wasza praca na rzecz społeczności lokalnej jest szczególna. Praca społeczna-wolontarystyczna jest nieocenioną wartością samą w sobie! To , co robicie jest piękne! Kontynuujcie swą pasję i zarażajcie nią innych. Gratulujemy!

Wartość dodana jest taka, że w Nowy Rok weszliśmy z pięknym kalendarzem przygotowanym przez wolontariuszy biorących udział w projekcie Od wolontariatu do etatu.

Kalendarz to efekt przeprowadzonego przez wolontariuszy konkursu fotograficznego WOLONTARIAT W NGO w ramach projektu Od wolontariatu do etatu realizowanego przez Gminę Miasto Włocławek / Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu współfinansowanego ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przypominamy , iż celem Konkursu było:
• zarejestrowanie obrazów i ludzi pracujących woluntarystycznie, ich działań, czynów i zachowania;
• promocja wolontariatu we włocławskich organizacjach pozarządowych

Na konkurs nadesłanych zostało 25 fotografii z 9 organizacji pozarządowych. Komisja dokonała analizy prac konkursowych zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami.
Podczas oceniania prac jury brało pod uwagę następujące kryteria:
• zgodność tematyczną,
• podejście do tematu,
• pomysłowość ujęć,
• poziom estetyczny prac.

Decyzją Komisji przyznano I, II, III miejsce.
I miejsce: WOŚP Włocławek
II miejsce: Włocławskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Eurointegracja
III miejsce: Włocławskie Stowarzyszenie Lotnicze

Wszystkie wyróżnione prace znalazły się w kalendarzu na 2021 rok.
Raz jeszcze z serca gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie

Jury Konkursu w składzie:
Przewodnicząca: Martyna Górkiewicz
Członkowie: Klaudia Wilińska, Nicola Zawadzka, Marta Mroczkowska

Nowa Perspektywa

PROJEKT pn. „Nowa Perspektywa”
realizowany w zakresie: FUNDACJI „ANWIL dla Włocławka”

Projekt pn. „Nowa Perspektywa” stworzony został z myślą o osobach niepełnosprawnych, w tym członków Stowarzyszenia, ich rodzin, przyjaciół, młodzieży szkolnej oraz społeczności lokalnej. Naszym zamierzeniem jest przygotowanie propozycji i zrealizowanie różnorodnych form pomocy dla wszystkich, którzy po wyjątkowej, nowej sytuacji spowodowanej pandemią COVID-19 zostali wykluczeni społecznie. Zamknięcie w domach i wszelkie zakazy, które pojawiły się w związku ze stanem pandemicznym, spowodowały, że osoby niepełnosprawne nie mogły czynnie uczestniczyć w życiu publicznym, mogły mieć utrudniony dostęp do internetu, nie mogły podejmować pracy, przez co wiele relacji społecznych uległo pogorszeniu lub zupełnemu „zamrożeniu”.
W ramach „Nowej Perspektywy” otworzymy się ponownie na świat, i przywrócimy relacje społeczne, aby polepszyć zdrowie psychiczne.
Zależy nam bardzo na integracji osób starszych ze stowarzyszenia ze społecznością lokalną i młodym pokoleniem. Wszystkie działania przygotowane dla starszego pokolenia wpłyną na dobre i godne uczestnictwo w ich życiu, na odkrywanie po raz drugi swoich zainteresowań, pasji i talentów, młodszym na pomocy tym osobom i integracji międzypokoleniowej.
Realizacja tego zadania, będzie świadczyła, że już jest czas na niwelowanie skutków pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Jest już czas na edukację, aktywność, integrację, rozwijanie swoich zainteresowań, pasji, zaspakajanie potrzeb i bycie bardziej kreatywnym

Projekt sfinansowany przez FUNDACJĘ „ANWIL dla Włocławka”

Monika Komorowska

urodziła się 13.04.1976
zmarła 13.11.2020

Miała zaledwie 44 lata

„Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.
Tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić…
tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić”

Ks. J. Twardowski

„Można odejść na zawsze, by stale być blisko” – ks. Jan Twardowski

Zbigniew Markiewicz

Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”.
Ks. Jan Twardowski

Odszedł od nas wspaniały, ciepły, pełen życia członek Stowarzyszenia „Eurointegracja” Zbigniew Markiewicz mając zaledwie 71 lat. Zostawił po sobie pustkę, zamknął za sobą drzwi. Jego śmierć zaskoczyła i zasmuciła nas wszystkich.
Zbyszek był człowiekiem ogromnej dobroci, o wielkim sercu dla nas koleżanek i kolegów z organizacji, był bardzo zaangażowany w naszą społeczność. Bardzo będzie nam Ciebie Zbyszku brakowało, Twojego uśmiechu, cudownego wokalu. Pamiętamy i nie zapomnimy.

„Jednej nicości płomień nas spopiela
więc nie mów żegnaj tylko do widzenia
płaszczem ciemności jedna skryje ziemia
więc nie mów żegnaj tylko do widzenia
lądem wspólny nam skrawek istnienia
więc nie mów żegnaj tylko do widzenia”

„Można odejść na zawsze, by stale być blisko.” ks. Jan Twardowski

Żegnamy naszego Przyjaciela Zbyszka Markiewicza
Spoczywaj w pokoju.
Zarząd i członkowie „ WSN Eurointegracja”

Sprawozdanie 2019

Działalności  statutowej

W.S.N. „Eurointegracja” Włocławek 

za 2019 roku

Sprawozdanie   Działalności  statutowej 
W.S.N. „Eurointegracja” Włocławek za 2019 roku 

Lp. Data Treść 
  1.   styczeń 2019  Udział  Zarządu i członków Stowarzyszenia w XIV Koncercie Wielu Serc  zorganizowanym przez OLIGO  
     2.  15 styczeń 2019 Zebranie Zarządu – podziękowanie członkom Zarządu Stowarzyszenia za pracę społeczną w minionym okresie oraz członkom Stowarzyszenia Rozdanie medali i czekolad 
3. 02.01.2019 – 15.12.2019 „Upowszechnianie kultury fizycznej poprzez wspieranie organizacji szkolenia sportowego dzieci i młodzieży, organizacji sparingów, meczy kontrolnych w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasto Włocławek, oraz udział  we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez właściwe związki sportowe” Tytuł zadania: „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży niepełnosprawnej”. ZAWODY 1/ Turniej Bowlingowy (Włocławek) dla członków Eurointegracji na Kręgielni Sportbowling we Włocławku uczestniczyło 40 osób 2/  Zawody w kręgle klasyczne (Brodnica) – uczestniczyło  49 osób        27-28 czerwca 2019r. Brodnica – Rypin  (wycieczka sportowo-rekreacyjna) RYPIN – warsztaty edukacyjne  w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej – 49 osób  3/ Turniej na wesoło „Mama z rodziną na bowlingu    27 .05.2019    uczestniczyło 30 osób  5/ XVIII Międzynarodowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych – udział naszego Stowarzyszenia – 48 osób – 14.09.2019 
4. 22.02.2019 Bal Walentynkowy pn. „To serduszko jest tylko dla Ciecie” w Restauracji pod Kogutem 
5. 8.03.2019 Spotkanie z okazji Dnia Kobiet w Restauracji RIVERSAID – życzenia i wspólny obiad 
6. 7.04.2019 Spotkanie Wielkanocne Restauracja „pod Kogutem” – uczestniczyło 100 osób 
7. 26.04.2019 Prezentacje Twórczości osób Niepełnosprawnych „Mój świat – moje życie” w wykonaniu Grupy Teatralnej EURO  „Wesoły Pociąg” ( 50 osób na scenie) 
8. 27.05.2019 – 23.03.2020 IV Edycja konkursu Grantowego FUNDACJI „Anwil dla Włocławka” Ocalić od zapomnienia pn.” Tu jest moje miejsce – tu jest mój dom”- uczestniczyło 200 osób 1)  Warsztaty wokalne przygotowujące występ „Pieśni patriotycznych”, które zakończone zostaną wspólnym śpiewem  „Śpiewamy pieśni patriotyczne”. 2) Warsztaty taneczne –  nauka tańca narodowego „Poloneza” 3) Realizacja etapów – spacerkiem po Włocławku  < zwiedzania muzeów – Muzeum Etnograficzne ul. Bulwary im.  4) Przeprowadzenie typowej lekcji historii  II Liceum Ogólnokształcącym i. Mikołaja Kopernika, ul. Urocza 3 – udział naszych beneficjentów 5) Wystawa plastyczna – wystawa pamiątek rodzinnych „Pamiątki z dawnych lat”  6) Wystawa fotograficzna  pn. ”Mój Włocławek – Tylko Mój”. 
9. 9.06.2019 Organizacja  VI  Olimpiady Hefajstosa Włocławek – 2019   dla osób niepełnosprawnych – uczestniczyło 420 osób z Włocławka i  woj. Kujawsko-pomorskiego  
  10.    02.01. 2019 do 15.12.2019             Urząd Miasta Włocławek   Biuro Sportu  i Turystyki-realizacja zadania : „Upowszechnianie kultury fizycznej poprzez wspieranie organizacji zawodów i imprez sportowych oraz sportowo-rekreacyjnych na terenie miasta Włocławek ”. Tytuł zadania: „Organizacja XIV edycji rozgrywek Włocławskiej Ligii Koszykówki Amatorskiej,  1/Przeprowadzone turnieje koszykówki WLKA 02.01.2019 – 30.06.2019 – udział 300 osób  2/Impreza Rekreacyjno-Sportowa   –  IX Turniej Integracyjno-Sportowy Osób Niepełnosprawnych” Turniej Patriotyczny dla  osób niepełnosprawnych miasta Włocławek   9.11.2019     udział 200 osób  
 11.    01.02.2019  do 15.12.2019   Urząd Miasta Włocławek   Referat Promocji Zdrowia i Polityki Społecznej  „Profilaktyka uzależnień i przeciwdziałanie patologiom społecznym”  Zad.7 Organizowanie pozalekcyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży w roku szkolnym, w tym min. zajęć sportowych i rekreacyjnych, kulturalnych, rozwijających zainteresowania itp.  Tytuł zadania: „ Chcę być zaakceptowany przez grupę” 1/ Warsztaty muzyczno-rytmiczno-taneczne z instruktorem Maciejem Mielczarskim i Grzegorzem Augustynowiczem (Występ na scenie Browar B w Prezentacjach Twórczości Mój świat – w spektaklu „Wesoły Pociąg” 2/  Zajęcia – basen Delfin 3/ Warsztaty techniczno-plastyczne (przygotowanie stroików na kiermasz wielkanocny) 4/ Wycieczka do Torunia ( Muzeum Piernika – warsztaty, Planetarium) 5/ Zajęcia dla dzieci i młodzieży – zajęcia biblioteczne, zajęcia w świetlicy – malowanie, nakrywanie stołów, czytanie bajek itp.  – odpowiedzialna Zofia Wasielewska  6/ „Spotkanie Wigilijne”  dla członków Stowarzyszenia (częściowa refundacja z tego projektu) 
12. 2. 04.2019 do 15.12.2019 Urząd Miasta Włocławek   Referat Promocji Zdrowia i Polityki Społecznej „Ochrona i promocja zdrowia oraz działania na rzecz osób niepełnosprawnych.  Zadanie pn. „Moja pasja – moje życie” 1/ Warsztaty artystyczno-rękodzielnicze prowadzone pod kierunkiem Irminy Kminikowskiej, Wiesławy Floryńskiej i Joanny Szatkowskiej  2/ Spotkanie Wigilijne – przeznaczona część finansowa  na to zadanie, (zakup czekolad, figurek z Mikołajem   
13. 01.04.2019 do 15.12.2019 Urząd Miasta Włocławek   Referat Promocji Zdrowia i Polityki Społecznej –  realizacja zadania: „Ochrona i promocja zdrowia oraz działania na rzecz osób niepełnosprawnych przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego  Tytuł zadania: „Mimo choroby żyj normalnie” 01.04.2019 do 15.12.2019 1/ Zajęcia rehabilitacyjne i usprawniające  na basenie – ACTIVCENTRUM  2/ Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej i rehabilitacyjne  na Sali gim. – ACTIVCENTRUM 2/ Warsztaty z muzykoterapii (śpiew) – z instruktorem Grzegorzem Augustynowiczem  3/ Warsztaty kulinarne  – IILO  4/ Warsztaty taneczne – z instruktorem Maciejem Mielczarkiem  w CK Browarze B  
14.  14.06.2019 Piknik Wolontariatu – nad Jeziorem Czarnym – zorganizowanym przez WCOPiW  –  udział 
 15. Cały rok 2019 Pisanie projektów, spotkania z przedstawicielami Urzędu Miasta i innymi, reprezentowanie Stowarzyszenia w mieście. 
 16.   2.06.2019 Udział  w X Plenerze Malarskim ON zorganizowanym przez OLIGO 
 17.  7.04. 2019r. Święto Żuru Kujawskiego – X Jubileuszowy  Konkurs ŻURU KUJAWSKIEGO udział naszego Stowarzyszenia  w konkursie oraz w sprzedaży wypieków 
 18.  2 maja 2019r.  Udział członków Stowarzyszenia w Święcie Flagi  – uczestniczyły 23 osoby 
 19.  13-14.04.2019r.  Kiermasz Wielkanocny  Plac Wolności – pokaz i sprzedaż stroików wielkanocnych na cele statutowe stowarzyszenia   
20. 4- 5- 6 października 2019 Wycieczka  turystyczno-rekreacyjna do Poznania- Kórnika- Rogalina –Pobiedziska i Gniezna 
21. 1.06.2019 – 30.11.2019 Zadanie  Aktywizacja społeczna seniorów, organizacja imprez integracyjnych, popularyzujących różne formy aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego celem ograniczenia zjawiska wykluczenia społecznego pn. „Biesiada nie zna granic” w wykonaniu eurointegracji, III Wieku i zespołu Marcina Majewskiego  
22. Przez cały rok 2019 Dbanie o świetlicę, sprzątanie, uaktualnianie tablic informacyjnych  
23. Przez cały rok 2019 Kontynuacja prac, redagowanie tekstów do  kroniki stowarzyszenia, prowadzenie kroniki 
24.  5.07.2019  Wyjazd na baseny termalne do Uniejowa – 49 osób 
25.  Przez cały rok 2019 Dokumentacja  zdjęciowa różnych spotkań, wyjazdów itp. – obróbka zdjęciowa i przekaz na płytce – Marek Cieślakiewicz 
 26. 17 sierpień, 20 sierpień, 27 sierpień  2019 Udział grupy sportowej z Eurointegracji w Turnieju Bowlingowym dla osób niepełnosprawnych organizowanych przez Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących „PIONEK” Pn. „Rodzinne zawody bowlingowe” 
 27.             24.08.2019  FESTYN „ Drugie kolorowe lato we Włocławku i Działkach Rybnica” dzięki oddanym głosom 21 999 głosów  w programie Tesco „Decydujesz pomagamy”( w tym różne działania) 
      28.   1.09.2019   Udział w Koncercie Pieśni Patriotycznych zorganizowanym przez CK Browar B 
29. 2019 Udział w Włocławskim Forum Organizacji Pozarządowych w Browarze B 1/ Prezentacja dorobku stowarzyszenia 2/ Wystawa stowarzyszenia 3/ Udział w bloku warsztatowym 
30. 7.12.2019  Udział członków, zaproszonych gości  w Spotkaniu wigilijnym w Restauracji „Pod Kogutem” –uczestniczyło  95 osób 
 31.  13, 14, 15 grudnia 2019 Udział w kiermaszu wyrobów bożonarodzeniowych wykonanych przez członków naszego Stowarzyszenia  
 32.  W trakcie roku 2018 Udział w szkoleniach, debatach,  konferencjach, spotkaniach, odprawach dotyczących ON itp. 
 33.  Cały rok 2019  Udział w zebraniach i debatach Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych – Irmina Kminikowska oraz Wojewódzkiej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych – Jan Schwarz 
 34.  Cały rok 2019  Udział w zebraniach i debatach Rady Pożytku Publicznego 

1. /Współpraca z Dyrekcją i  uczniami II LO im. M. Kopernika we Włocławku pod kątem wolontariatu 

2./ Współpraca z Zespołem Szkół Nr 3 we Włocławku 

3. /Współpraca ze Szkołą Podstawową Nr 2 we Włocławku 

4. /Współpraca z Warsztatami Terapii Zajęciowej ul. Wiejska i Łazienna we Włocławku 

5./ Współpraca z Centrum Organizacji Pozarządowej we Włocławku 

6./ Współpraca z Wolontariatem – Krystyną Marszałek 

7./ Współpraca z Urzędem Miasta Włocławek 

8./ Współpraca z Przedstawicielstwem Urzędu Marszałkowskiego z siedziba we Włocławku  

9./ Współpraca ze Stowarzyszeniem Oligo 

10./ Współpraca z innymi organizacjami pozarządowymi w mieście 

11./ Współpraca z MOPR 

12/. Współpraca z Zespołem Szkół Samochodowych we Włocławku 

13/. Współpraca z Fundacją „ANWIL dla Włocławka” 

14/. Współpraca z MSiT Warszawa – pisanie projektów 

Szkolenie sportowe 2020

Program – szkolenie przez Internet online adresujemy w dalszym ciągu do wszystkich dzieci i młodzieży niepełnosprawnych z Eurointegracji i ich rodziców, opiekunów, ale również do wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do naszych treningów.
Pamiętajmy, że zajęcia sportowo-rekreacyjne (a obecnie ćwiczenia w domu) nie są tylko luksusem, ale i koniecznością życiową.

Czytaj więcej