Pismo dla wszystkich Stowarzyszeń 2018

          

  

  Włocławek, dnia 06.04.2018r. 

                                              Szanowni Państwo!  

 

            Włocławskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych „Eurointegracja” Włocławek wspólnie z organizatorami zaprasza do wzięcia udziału w: 

 

  • „Olimpiadzie Hefajstosa Włocławek – 2018”, która odbędzie się na Miejskim Stadionie OSiR Włocławek w dniu 9.06.2018r. (sobota) godz. 9.00 – 15.00 dla osób niepełnosprawnych z miasta Włocławek, Województwa Kujawsko-Pomorskiego i innych. 

Zapraszamy do udziału w olimpiadzie z prośbą o potwierdzenie uczestnictwa w/w sportowych zmaganiach tel. 781-786-701 lub 782-500-052 , e-mail: b.schwarz@wp.pl do 30.04.2018r.natomiast listy z nazwiskami, rokiem urodzenia i wybraną dyscypliną lub konkurencją sportową  do 25 maja 2018r. 

Impreza nasza jest bezpłatna, uczestnicy ponoszą jedynie koszty dojazdów.    Zapewniamy ciepły posiłek dla zawodników i opiekunów. 

Państwa uczestnictwo jest bardzo mile widziane, spowoduje większą więź i integrację działających Stowarzyszeń oraz placówek osób niepełnosprawnych na terenie naszego województwa. 

Mamy nadzieję, że start w Olimpiadzie Hefajstosa przyczynieni się do uśmiechu i zadowolenia oraz będzie wspaniałym ŚWIĘTEM OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. 

 

                                                                                                 Z poważaniem 

EUROINTEGRACJA Przyjaciele na Spotkaniu Wielkanocnym  

„ EUROINTEGRACJA” i Przyjaciele na Spotkaniu Wielkanocnym  

  

 (23.03.2018) 

W dniu 23 marca 2018 roku w Restauracji „Pod Kogutem” we Włocławku zostało zorganizowane Spotkanie Wielkanocne dla 100 członków stowarzyszenia , zaproszonych gości i przyjaciół 

Gośćmi honorowymi, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli: 

 

  1. Prezydent Miasta Włocławek – dr Pan Marek Wojtkowski
  2. 2. Pan Piotr Bielicki – Dyrektor  Wydziału Polityki Społecznej i

    Zdrowia Publicznego Urzędu Miasta Włocławek 

  1. 3. Pani Lidia Piechocka –Witczak – Dyrektor  Centrum Browaru B
  2. 4. Pani RenataSzurpitareprezentująca Panią Annę Kozłowską – 

    Prezesa Spółdzielni Spożywców „Społem” we Włocławku 

  1. 5. DyrektorCOPiW–  Pani Honorata Maj 
  2. 6. Pani MagdalenaMusielewicz– instruktor tańca, kierownik  

      Klubu „Łęg” , nasz przyjaciel 

  1. 7. Pani Grażyna Pawłowska – Stowarzyszenie Starówka
  2. 8. Pani Grażyna Jędrzejewska – Biuro Rachunkowe FISKOPOL
  3. Pani Krystyna Marszałek – PrzyjacielEurointegracji oraz 

      Wolontariatu we Włocławku  

 

Kolejny rok i kolejne spotykanie wielkanocne, gdzie wielką tradycją jest dzielenie się jajkiem, składnie sobie życzeń oraz konsumowanie różnych pokarmów przygotowanych przez Restaurację „Pod Kogutem” i jej przedstawicieli Mariusza i Janusza Masztalewskich. 

Spotkanie odbyło się w miłej, podniosłej świątecznej atmosferze przy śpiewie „Barki”, „Hymnu Niepełnosprawnych”, „Abba Ojcze” i innych pieśniach granych przez Jacka Buczyńskiego BAND. 

Punktem kulminacyjnym spotkania był konkurs na najpiękniejszy koszyczek – stroiczek wielkanocny.  W Jury zasiedli najznakomitsi goście z Panem Prezydentem na czele i podsumowali zorganizowany konkurs.  

Wszystkie koszyczki, stroiczki wielkanocne były godne pochwały i zasługiwały na wielkie wyróżnienia. Jednak, jak to bywa w konkursach trzeba było wyłonić finalistów. Pierwsze miejsce otrzymał koszyczek – Danuty Zawady. Drugie miejsce przypadło Marysi Jakubowskiej. Trzecie miejsce otrzymała Joanna Sztkowska. Wszystkie pozostałe prace zostały wyróżnione i nagrodzone drobnymi upominkami. 

Dziękujemy naszym sponsorom, że w ten cudowny, piękny i podniosły dzień mogliśmy delektować się dobrymi wypiekami oraz słodyczami. 

Również dziękujemy Portalowi Internetowemu q4 Włocławek za prześliczne zdjęcia, które ukazują się w błyskawicznym tempie na stronie internetowej.  

Jesteśmy bardzo wdzięczni darczyńcom i  bardzo dziękujemy za serce okazane ludziom chorym i niepełnosprawnym oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości. 

Bardzo, bardzo dziękujemy.